Knight Online World

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Yok)
Loading...

Knight Online, Mgame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş ve NTTGame tarafından gösterilen, çok oyunculu, devasa bir çevrimiçi rol yapma (MMORPG) oyunudur. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından Ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online World‘ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır.

Cesaretle savaşırsınız, onurla savaşırsınız… Peki aslında ne için savaşırsınız?

Savaşımızı, şövalyelerimizin niçin harptığını anlayabilmek için çoğunluğun unutmuş olduğu bazı gerçekleri yine aydınlıkna çıkarmalıyız. İçinde bulunmuş olduğumuz savaşın kökleri evrenin başlangıcına dek uzanıyor. Ne de olsa dünya hep bugünkü şeklinde bir yer değildi.

Bizim süre diye adlandırdığımız dönemden önce yalnızca mistik bir boşluk vardı ve bu boşlukta çok eski, hiçbir özel şekli olmayan enerjiler dolanıyordu. Bilinmeyen bir sebeple bu eski enerjiler yavaş yavaş biçim kazanmaya başladı. Bu cisimleşme/maddeleşme sırasında çok özel bir güç bilinç kazandı.

Logos adındaki bu gücün tek amacı kendi yansımasını yaratmaktı. Yüksek dağları, derin vadileri ve masmavi gökyüzü ile Carnac yaşamına ilk şekil veren o oldu. Sonra, kayaları yontması, vadileri ve okyanusları doldurması için suyu getirdi. En nihayetinde dünya mistik boşlukta turkuaz renkli bir mücevher benzer biçimde salınan görkemli bir yere dönüştü. Ancak, Logos doygunluk olmamıştı. Yarattığı nehirlerin, okyanusların ve göllerin görkemına tanıklık edecek birilerinin olması icap ettiğini hissediyordu. Kayalar ve dağlar tek başlarına görkemliydi fakat aslabirinde hayat yoktu.

Logos, dağları yapmak için kullandığı enerjiden artanlar ile yaşamı yarattı. Artık suda yüzen balıklar ve toprakta yetişen ağaçlar vardı. Peşinden yeryüzünde hayvanlar belirdi ve gökyüzünde kuşlar süzülmeye başladı. Logos, son olarak, kendisine benzeyen insanoğluı yarattı. İnsanlar, Logos gibi, dünyayı kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirme gücüne sahipti.

Bir süre herşey yolunda gitti. Logos, insanlar onu Tanrı diye adlandırıyordu, durumdan memnundu; yarattıkları ise kendilerine bahşedilen dünyanın keyfinı çıkarıyordu.

Oysa yakında hepsinin huzuru bozulacaktı.

Yansıması olan insanları yaratma telaşı içinde Logos, bir enerji parçasına biçim vermeyi atlamıştı. Unutulan bu parça, yüzyıllar süresince, karanlık bir vadide güzel bir cisme dönüştürüleceği anı bekledi durdu.

Başlangıçta oldukca sabırlıydı.

“Logos’un benim için özel bir planı vardır.” diye düşünüyordu. “kim bilir beni neye dönüştüreceğine hemen hemen karar vermedi.”

Uzun bekleyişin nihayetinde, birazcık ilgi gördükten sonrasında terkedilen her bilinçli varlığın yaptığı gibi, sabrı tükendi ve öfkesi kabarmaya başladı. Logos’unkine benzeyen bilinci sayesinde, unutulan bu enerji parçası yavaş yavaş kendine biçim vermeyi başardı. Üstelik insanoğlu gibi sınırlı bir şekli yoktu, aksine her değişimde insanoğluın sınırlarının ötesine geçiyordu. Değiştikçe daha da güçleniyor, unutulmuş olduğu için duyduğu öfke gitgide büyüyordu.

Logos, Unutulan’ı nihayet hatırlamış olduğunda çok geç olmuştu. Unutulan, kendine Pathos adını veren bir varlığa dönüşmüştü. Logos’un gücüne kafa tutacak kadar kuvvetliydi, fakat içinde ondaki merhametin zerresini taşımıyordu. Aksine, Logos’un özenle yarattığı herşeyi mahvetmek için yanıp tutuşuyordu. İntikam almak uğruna yaptığı ilk hamle dünyaya değişim getirmek oldu.

Pathos’un getirmiş olduğu değişim yüzünden dört mevsim, gece ile gündüz, yaşam ve ölüm ortaya çıktı. Pathos için bu yeterli değildi, kendisinin duyduğu acıyı ve terkedilmişlik hissini Logos’un da tatmasını istiyordu. Pathos, bir avuç kumu aldı; her bir kum tanesine, ileride insanlığın günahları olarak anılacak, en karanlık duygu ve dürtüleri doldurdu. Ardından her bir zerreyi alıp insan doğasına ekti. İnsanlar Logos’tan uzaklaşmaya ona yüz çevirmeye başladı. Hükmetmeye ve yok etmeye yarayan hırsı, şehveti ve arzuyu tatmışlardı.

Sınıflar

Knight Online kendine özgü farklı şekillerde özelleşen dört farklı derslik içerir. Bu dört derslikın her birinde yeni özellikleri ortaya çıkaran üç meslek derslikı vardır. Oyunun başlangıcında, mümkün olan en basit özellikleri kullanırken ilerleyen seviyelerde mesleğinizi geliştirebileceğiniz fırsatlar yakalarsınız. 60. Seviyeye ulaştığınızda, yepyeni fırsatlar döngüsüne olanak veren son meslek değişikliğini yapabilirsiniz.

Özellikleri

 • PvP ortamında başlayan savaşım
 • Fantastik bir devasa online rol yapma oyununda nefes kesici PvP
 • El Morad ve Karus arasındaki benzersiz savaşta tarafınızı seçin
 • Birbirinde özel 4 karakter sınıfı arasında karar kılın
 • diğer boyutlardan gelen büyüyü kullanan Mage
 • Kendinden kararlı metin bir priest
 • Reddedilemez gücüyle warrior
 • Gölgelerde gizlenen bir rogue
 • Haftalık özel savaşlar ve kale kuşatmalarında savaşın!
 • Kral olma şansını yakalayarak güç ve saygınlık kazanın.
 • Tamamen ücretsiz!
 • Hepimiz için ücretsiz güncellemeler ve genişleme paketleri
 • Power Up Store kısmımüzden seçkin eşyalar alarak cenktaki becerilerinizi zirveye taşıyın!

“Knight Online® f MGame in tescilli markasıdır. Bu sayfadaki tüm materyaller © K2 Network e aittir. Bu sayfanın K2 Network® ile bir ilişkisi bulunmamaktadır.”

Knight Online Oyununa Kayıt ol ve Hemen Oynamaya başla!

Knight Online World YAPILAN YORUMLAR